Manufaktura Kamienia – kamień naturalny, płytki ceramiczne, impregnaty, kleje

Czy powinniśmy impregnować kamień naturalny?

Czy powinniśmy impregnować kamień naturalny?

Dbamy o to, co dla nas ważne. Chcemy, by piękno, które zachwyca, zostało z nami w niezmienionej formie przez długi czas. Więc, gdy tworzymy realizacje z użyciem kamieni naturalnych, pojawia się pytanie..
Impregnować czy nie impregnować?

 

Odpowiedź jest prosta – tak 😉
Jeżeli tylko zależy nam, na trwałym zabezpieczeniu przez zanieczyszczeniami i plamami. Kamienie naturalne nie są odporne na działanie kwasów czy środków chemicznych zawierających chlor. Dlatego, by uchronić je przed matowieniem oraz erozją należy zabezpieczyć ich powierzchnie odpowiednim środkiem.

Jaki środek wybrać?

Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać impregnat do powierzchni i rodzaju kamienia. Każdy kamień naturalny ma swoje charakterystyczne właściwości, przez co jest bardziej odporny/wrażliwy na inne czynniki. Właściwy preparat uchroni przed zabrudzeniami, a także nie dopuści do wchłaniania się zanieczyszczeń. Pozwoli także łatwo, bez nadmiernego wysiłku usunąć ew. zabrudzenia.

Użycie impregnatu powoduje także, że wyjątkowe kolory i odcienie kamieni pozostają w świetnej kondycji, nie tracąc blasku.

Chcąc, by nasze kamienie pięknie prezentowały się przez długie lata, wybierajmy produkty dobrej jakości od sprawdzonych producentów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo impregnaty Fila MP90 czy Fila FOB.
Do pielęgnacji i odświeżania kamienia naturalnego warto sięgnąć także po Fila StonePlus, a do uzyskania efektu „mokrego” kamienia – Fila Wet Impregnat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *