Manufaktura Kamienia – kamień naturalny, płytki ceramiczne, impregnaty, kleje

Kamień naturalny znakiem charakterystycznym Twojego domu!

kuchnia kamien naturalny

Kamień naturalny znakiem charakterystycznym Twojego domu!

Już pierwsze kroki w naszym M czy to w holu wejściowym czy przedpokoju, mogą stanowić początek. Kamień naturalny, który użyjemy na posadzkę, w łazience może stanowić obudowę wanny czy umywalki. Z kolei w kuchni świetnie sprawdzi się jako blat. Salon najlepiej podkreślimy kamieniem przy kominku, ławach, elementach dekoracyjnych ścian. W każdym pomieszczeniu doskonale sprawdzi się jako parapet. Nieograniczone możliwości aranżacyjne to tylko dodatkowy walor kamieni naturalnych. Najważniejsza jest funkcjonalność. Łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe, podkreślające styl i charakter. Zdecydowanie warto zastosować je w naszych wnętrzach!

KUCHNIA

Intensywna eksploatacja kamienia wykorzystanego w kuchni, zdaje się być oczywista. Kamień oddany jest tu różnym próbom. Musi być odporny na zanieczyszczenia, odbarwienia, plamy, działanie płynów czyszczących. Ważne, by nie reagował z produktami, które często w kuchni się pojawiają – soda, sok z cytryny, tłuszcze (oleje, oliwy), buraczki, majonez, sos, czy ocet. Na blacie znajdą się owoce, warzywa, mięso, nabiał. Pokroimy tu chleb, zagnieciemy ciasto na pierogi. Wyciągniemy na blat gorącą blachę z aromatycznym ciastem. Smażenie krwistych steków, a więc odpryskiwanie gorącego tłuszczu.. Na wszystkie te rzeczy blat kamienny musi być doskonale odporny tak, by zachwycał swoim pięknem niezmiennie przez lata.

 

 

ŁAZIENKA

Zdecydowanie mniej problematyczny będzie dobór kamienia do łazienki. Wybierając materiał na blaty, pod umywalki, obudowę wanny czy ścianki kabiny prysznicowej możemy przebierać w szerokiej gamie rozwiązań. Ze względów estetycznych ostrożne powinniśmy operować czarnymi granitami czy marmurami. Widać bowiem na nich każdą wyschnięta krople wody. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia 😉 Aby zabezpieczyć kamień naturalny na rynku można znaleźć szereg preparatów do impregnacji i pielęgnacji.

 

Opinia na temat "Kamień naturalny znakiem charakterystycznym Twojego domu!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *