Manufaktura Kamienia – kamień naturalny, płytki ceramiczne, impregnaty, kleje

Czy klej do montażu płytek kamiennych ma znaczenie?

Czy klej do montażu płytek kamiennych ma znaczenie?

Płytki kamienne majestatycznie prezentują się wewnątrz, doskonale uzupełniając aranżację. Dodają klasy, szyku oraz pozwalają na stworzenie unikatowych wykończeń. Czy klej, jakiego użyjemy do montażu płytek kamiennych ma znaczenie?

Wybór odpowiedniego kleju do montażu płytek kamiennych stanowi podstawę trwałości realizacji. Aby cieszyć się pięknym efektem, wystarczy pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że różne materiały mają różne potrzeby 😉 Warto wcześniej zasięgnąć informacji jaki rodzaj kleju będzie odpowiedni do płytek wybranych przez nas. Oczywiście na rynku jest dostępna gama środków uniwersalnych, które dobrze poradzą sobie w większości przypadków. Jednak pewne miejsca i rodzaje płytek wymagają bardziej specjalistycznych produktów.

 

Kamień nie podatny na przebarwienia oraz wilgoć

Gdy nie ma obawy o powstanie przebarwień, używa się zapraw klasy C1T. To doskonałe rozwiązanie również dla płytek kamiennych nie wrażliwych na wilgoć jak np granit, kwarcyt czy marmur.

 

Przyklejenie płytek z kamienia wrażliwego na wilgoć

Używając określenia klasa B, mamy na myśli kamienie wrażliwe na wilgoć. Zaliczymy do nich niektóre marmury i konglomeraty. Płytki wykonane z tego rodzaju kamieni należy mocować używając kleju szybkowiążącego dwuskładnikowego.

Z kolei grupę C tworzą kamienie wyjątkowo wrażliwe na wilgoć. Należą do niej: porfiry, część marmurów i niektóre konglomeraty. Do stworzenia trwałej realizacji stosuje się klej epoksydowy lub poliuretanowy.

 

Co zrobić, gdy mamy płytki podatne na przebarwienia?

W tej grupie znajdziemy np. marmur. Do nich rekomenduje się spoiwo – cement biały.

 

Pamiętajmy również, że płytki mają służyć nam na lata, dlatego nie warto sięgać po tańsze kleje średniej jakości. Ta chwilowa oszczędność może później drogo kosztować. Wybierajmy produkty uznanych firm posiadających gwarancję jakości.

 

Nasi specjaliści pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb i oczekiwań.
Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *