Manufaktura Kamienia – kamień naturalny, płytki ceramiczne, impregnaty, kleje

Kamienie naturalne – Piaskowiec

Manufaktura Kamienia Piaskowiec

Kamienie naturalne – Piaskowiec

Piaskowiec to wyjątkowy kamień naturalny, który ostatnio przeżywa swój renesans. Warto przyjrzeć mu się bliżej i wkomponować go w aranżację!

 

Dużym atutem piaskowców jest ich niejednorodność. Każdy wykonany element ma dzięki temu niepowtarzalny wzór. Wśród kolorów dominują jasne barwy, niemniej znajdziemy również skały o czerwono-brunatnym lub brunatnym odcieniu. Często wykorzystywane są w przemyśle rzeźbiarskim (artystycznym) czy drogowym.
Dzięki swoim właściwościom plastycznym i fizycznym, ważne miejsce zajmują w budownictwie i architekturze. Używa się ich przede wszystkim w celach dekoracyjnych i wykończeniowych, ale także jako element konstrukcyjny.

 

Gdzie najlepiej zastosować piaskowce w realizacjach zewnętrznych?

Poleca się ich użycie do wznoszenia ogrodzeń, ale również ścian budynków. Śmiało można użyć ich w charakterze kostki brukowej i elementów chodnikowych: płyt czy krawężników. Pięknie prezentują się w ogrodach, a także na podjazdach. Nadają elegancji i szyku.

Do czego wykorzystać piaskowce wewnątrz?

Przede wszystkim na obudowy kominkowe, schody oraz posadzki. Poprzez obróbkę i impregnację piaskowiec zyskuje odporność na ścieranie czy nasiąkliwość. Rekomendujemy ten kamień naturalny również jako płytki wewnętrzne – wykańczanie ścian okładziną z piaskowca to jeden z gorętszych trendów ostatnich miesięcy, stosowany zwłaszcza w salonach i sypialniach.

 

 

Bogaty wybór płytek kamiennych znajdą Państwo w naszej Manufakturze Kamienia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *