Manufaktura Kamienia – kamień naturalny, płytki ceramiczne, impregnaty, kleje

Kamienie naturalne – Wapienie

Manufaktura Kamienia Wapienie

Kamienie naturalne – Wapienie

Wapienie zaliczamy do grupy najsolidniejszych i najbardziej wytrzymałych kamieni naturalnych. Nie bez powodu stosowane były jako podstawowy materiał do budowy zamków, co zaobserwować można na przykładach budowli znajdujących się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Wapienie są szczególnie odporne na działanie warunków atmosferycznych. Do ich atutów zaliczyć możemy także przewodnictwo ciepła. Stąd często używane są jako posadzki przy ogrzewaniu podłogowym.
Wyróżniamy wapienie miękkie lub twarde.

 

wapien realizacje

Jak wykorzystać wapienie miękkie?

Grupę wapieni miękkich stanowią te, które występują w jasnej kolorystyce. Ciepłe, przyjemne kolory nadają przytulnego, rodzinnego klimatu, rekomenduje się je do użytku wewnętrznego: świetnie sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience, jak i salonie czy sypialni. Warto zastosować je w charakterze okładzin.

Gdzie użyć wapieni twardych?

Twarde wapienie charakteryzują się ciemną barwą i bardzo wysoką odpornością. Stanowią idealne uzupełnienie ogrodów i ogrodzeń. Będą również pięknie się komponowały jako elementy elewacji budynków. Świetnie odnajdą się w charakterze płyty chodnikowej. Ich użycie nadaje rustykalnego, ciepłego wyrazu.

 

Wapień dostępny w różnych formatach i kolorach,
w wykończeniu płomieniowym, szlifowanym, naturalnym

 

Bogaty wybór płytek kamiennych znajdą Państwo w naszej Manufakturze Kamienia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *